Poznaj naszych super bohaterów: najlepsze składniki dla suchej skóry.

Uczucie suchej skóry jest najgorsze! Nawet jeśli zdarza się to tylko w zimę, to i tak nie poprawia to sytuacji. Nie stresuj się – istnieje wiele sposobów, by utrzymać twoją skórę delikatną i gładką przez cały rok. Najlepszym rozwiązaniem jest szukanie produktów, które posiadają składniki kochające skórę, masło shea, olej kokosowy czy masło kakaowe. Gdy potrzebujemy nawilżenia i odżywienia  szukamy pięciu składników:

Masło Shea.
Dlaczego je kochamy:
Jest bogate w nawilżacze, które nie tylko zmiękczają i wygładzają twoją skórę ale też są pełne zdrowia – ekstra odżywczych witamin A, E i F. Największa korzyść płynąca ze stosowania masła Shea? Pomimo gęstej konsystencji w rzeczywistości jest super lekkie, pełne nawilżaczy, co oznacza, że wchłonie się od razu w twoją skórę, bez pozostawienia tłustego filmu.
Gdzie je znajdziesz: peeling do ciała, krem do rąk, nawilżający płyn do mycia ciała, krem i balsam do ciała… Jest praktycznie w większości naszych produktów do nawilżenia oraz peelingów.

Witamina E
Dlaczego ją kochamy:
Ten super wszechstronny, naturalnie występujący przeciwutleniacz chroni twoją skórę i jednocześnie ją odżywia. Jak dokładnie Cię ochrania? Witamina E pomaga twojej skórze uniknąć wpływu wolnych rodników ( pojedynczych cząsteczek tlenu, szukających pary i powodujących tzw. stres oksydacyjny), cały czas zapewniając lekkie nawilżenie.
Gdzie ją znajdziesz: żel pod prysznic, mydło do rąk, również w kremowych nawilżaczach takich jak balsam do ciała i krem do rąk.

P.S. Znajdziesz ją również w oczyszczających żelikach i płynach do rąk w sprayu – pożegnaj się z szorstkimi, wysuszonym dłońmi.

Masło Kakaowe.
Dlaczego je kochamy:
Jest bardzo intensywnym nawilżaczem, który nawilża twoją skórę na wiele godzin. Masło kakaowe ma tak lekką konsystencję, że łatwo zapomnieć, że się go używało. Najbardziej sprawdza się w zimie – jest pełne  tłuszczów nasyconych, co oznacza, że idealnie łagodzi podrażnienia i chroni przed suchą, popękaną skórą.
Gdzie je znajdziesz: Krem do ciała i Nawilżający Płyn do mycia ciała!  Zawsze sprawdzaj nasze Nowości w poszukiwaniu kosmetyku o idealnej konsystencji i zapachu!

Olej Kokosowy
Dlaczego go kochamy:
Ten wszystko robiący składnik jest pełen bogatych kwasów tłuszczowych, które pozostawiają twoją skórę świetlistą i chronioną przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami. Gdy tylko wchłonie się w skórę, głęboko odżywia i pozostawia ją super delikatną w dotyku.
Gdzie go znajdziesz: Żel pod prysznic i balsam do ciała, to produkty, w których odkryjesz nawilżającą moc oleju kokosowego.

Aloes
Dlaczego go kochamy:
Na pewno nie tylko dlatego, że jest idealny gdy się za mocno opalimy. Aloes jest niewyobrażalnie lekki przez co nadaje się zarówno dla skóry mieszanej jak i tłustej. Ze wszystkimi dobrymi dla Ciebie komponentami zapewni nawodnienie twojej skórze oraz stworzy ochronną barierę, która zamyka to co dobre wewnątrz, a to co złe pozostawia na zewnątrz.
Gdzie go znajdziesz: zapachowa mgiełka do ciała, mydło do rąk, oczyszczające żele i płyny, żel pod prysznic i krem do ciała. Ponieważ aloes jest jedynym z najczęściej wykorzystywanych składników w pielęgnacji ciała, znajdziesz go w naszych wszystkich kosmetykach.

W dodatku…
Mamy kilka składników, które dodajemy tylko do wybranych mieszanek kremów do rąk, ale jak najbardziej są godne wspomnienia. ( Tak, dokładnie. Jest to BONUS! )
Olej z Nasion Konopi
Dlaczego go kochamy: Jest to składnik kojący, który delikatnie odżywia twoją skórę, pozostawiając ją delikatną, gładką.
Gliceryna
Dlaczego ją kochamy: Jest ona blokującym nawilżenie agentem, zatrzymuje wilgoć wewnątrz skóry, pomaga wygładzić szorstkie miejsca na twoich rękach, pozostawiając je super zdrowymi.

To kończy naszą listę pięciu składników, które są najlepsze w  pielęgnacji suchej skóry. Jesteś gotowy na poprawę kondycji swojej skóry z naszymi pięknie pachnącymi kosmetykami?  Wybieraj w kategorii Pielęgnacja Ciała.