Nawilżacz robi różnicę

Z tak dużą ilością dostępnych nawilżaczy na rynku ( i tak dużą ilością rodzajów skóry, zmian pór roku, preferencji osobistej… rozumiesz), łatwo się zakręcić próbując znaleźć, który produkt tak naprawdę jest najlepszy dla ciebie. Dlatego stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących nawilżania, która pomoże odkryć co powinno znaleźć się na twojej półce.

Czego należy szukać w dobrym nawilżaczu?
Wszystko zaczyna się od listy dobrych składników. Sucha  i normalna skóra czerpie korzyści z tej samej, bazowej grupy: równowaga ilości wody ( nasza skóra pragnie jej absolutnie, w końcu nasze ciało składa się w 80% z wody) i innych nawadniających substancji. Myśl o dobrych dla siebie składnikach takich  jak puszyste i gładkie masło shea, kremowe i odżywcze masło kakaowe, kojący aloes bądź intensywnie nawilżający kwas hialuronowy. Każdy składnik posiada inną magiczną moc, połączone razem w odpowiednio dobranej mieszance działają cuda.

Moja skóra jest normalna. Czy nadal potrzebuję nawilżenia?
Potrzebujesz. Najprawdopodobniej będziesz woleć lżejszą formułę i nie będziesz potrzebować nakładać jej aż tak często. Szukaj balsamu do ciała, które koi i wygładza bez pozostawiania zbyt obfitej warstwy. Na pewno uda ci się znaleźć wszystkie korzyści jakich twoja skóra potrzebuje bez efektu tłustego filmu.

Co jest najlepsze dla suchej skóry?
Jeśli twoja skóra swędzi, jest popękana i masz uczucie jej napięcia, rekomendujemy ultra luksusowe kremy do ciała,  ze składnikami takimi jak super bogate masło kakaowe, kremowe masło shea, odżywczy olej kokosowy i kojący aloes. Nasze kremy zapewnią ci niebiańskie 24 godzinne nawilżenie, dzięki któremu możesz cieszyć się dniem bez suchego, łuszczącego się naskórka.
Jeszcze mała wskazówka: skóra może być naturalnie sucha albo uszkodzona przez zewnętrzne czynniki takie jak zmieniająca się pogoda. Jeśli tak się dzieje z twoją skórą, najlepiej zawsze przy sobie miej balsam bądź krem do ciała. Regularne stosowane nawilżenia działa cuda.

Mówiąc już o pogodzie… Czy potrzebuje różnych nawilżaczy w zależności od pory roku?
to zależy od osobistych preferencji my jednak kochamy dodawać bogatszy nawilżacz do formuły gdy zimna się zbliża. Używanie lżejszych balsamów w ciągu lata może być wystarczające dla ciebie, gdy w powietrzu jest więcej naturalnej wilgoci, jednakże w zimę temperatury spadają, pomieszczenia są ogrzewane, bardzo suche powietrze może spowodować, że  nawet normalna skóra potrzebuje większej troski  i więcej nawilżaczy. Idealne będą  nowe sezonowe produkty, które pojawiają się w idealnym momencie, by móc wypróbować nowe zapachy letnie bądź zimowe.

Powinnam używać specjalnego kremu do rąk?
Wysoce zalecamy używanie kremów do rąk, zwłaszcza jeśli twoje dłonie są skłonne do suchości lub pękania. Nie chcemy być nieobiektywni, ale kochamy nasze kremy do rąk. Pełne witamin, maseł i niesamowitych zapachów (oczywiście!) są także w idealnym rozmiarze, by zmieścić się w twojej torebce, samochodzie, bagażu podręcznym czy twoim biurku. Małe tubki zawierają mocne, szybko wchłaniające się formuły dla intensywnego nawilżenia gdziekolwiek jesteś.

Pomocy! Moje pięty są suche!
Nie musisz się martwić, mamy na nie sposób. Droga do delikatniejszych, gładszych stóp zaczyna się od regularnego złuszczania (peelingi do stóp lub pumeks), aby pozbyć się suchego martwego naskórka. Potem wszystko zależy od dobrego kremu do stóp, by zamknąć nawodnienie wewnątrz. Po prostu pozwól kremowi do stóp wchłonąć się przez chwilę przed założeniem butów czy skarpetek.

Potrzebujesz więcej nawilżenia w swoim życiu? Odkryj nasze nowości do  najlepszej i pięknie pachnącej pielęgnacji.